Vzdelanejších migrantov vozia pašeráci na luxusných jachtách do Európy za 10-tisíc eur

Objavili sa nové informácie, že obchodníci s utečencami účtujú 10 000 eur za osobu pri pašovaní nelegálnych migrantov z Turecka do Európy na luxusných jachtách.

Podľa vyšetrovateľov je väčšina ľudí, ktorí prevádzkujú tieto druhy pašeráckych operácií “prvej triedy”, z krajín východnej Európy, ako je Ukrajina, Bulharsko a Bielorusko. Pašeráci zvyčajne prepravujú “vzdelanejších” migrantov z Iránu, Iraku, Sýrie, Pakistanu a Bangladéša, informuje taliansky denník Il Giornale.

Lode obvykle odchádzajú z Anatólie v Turecku, plavia Jónskym morom a vykladajú migrantov niekde pozdĺž juhovýchodného pobrežia Talianska, najčastejšie v provincii Crotone. Talianske úrady tiež informovali o takýchto vylodeniach v južných oblastiach, ako je Kalábria.

Počas septembra bolo vyšetrovateľmi v Kalábrii zaznamenaných 15 takýchto vylodení “prvej triedy”.

Luxusné jachty boli dlho využívané na pašovanie drog, pretože sa často vyhnú pozornosti radarov od úradov. Fenomén ich používania k pašovaniu ľudí je však relatívne nový, ale nie je ničím ojedinelý.

V roku 2017 denník Times informoval o multimiliónových sieťach prevádzkovaných ukrajinskými pašerákmi, ktorí používajú luxusné jachty na prevoz migrantov z Turecka do južnej Európy.

V rovnakom roku správa z nemeckého denníka Die Welt uviedla, že obchodníci s ľuďmi z Maroka ponúkali migrantom tzv. luxusné pašerácke balíčky “All-Inclusive”, aby sa dostali na španielsku pevninu.

Minulý rok v Grécku úrady zatkli skupinu obchodníkov s ľuďmi, o ktorých sa vie, že sú súčasťou organizovaného zločinu zodpovedného za pašovanie nelegálnych migrantov z Grécka a z Turecka v luxusných automobiloch a limuzínach, informoval grécky denník Ekathimerini.

Od doby, čo boli Matteo Salvini a jeho strana Liga vyhnaní z talianskej vlády, v krajine došlo k nárastu počtu prisťahovalcov. Nová talianska ľavicovo-globalistická vláda účinne zrušila Salviniho politiku hraničnej kontroly a znovu otvorila prístavy v krajine migrantom z tretieho sveta a mimovládnym organizáciám.

Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *