Vyspelý Londýn? Po uvoľnení opatrení sa mesto zmenilo na bojisko! Útočia po sebe mačetami a nožmi (Videá) - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Vyspelý Londýn? Po uvoľnení opatrení sa mesto zmenilo na bojisko! Útočia po sebe mačetami a nožmi (Videá)

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Vyspelý a liberálny Londýn sa stáva vojnovou zónou, kde by ste naozaj nechceli tráviť za bieleho dňa čas so svojou rodinou. Sociálnymi sieťami sa totiž šíria videá domácich, ktorí si vybavujú účty medzi ľuďmi na uliciach (videá na konci článku).

Neboj sa pri tom použiť mačety či nože. Mladíci sa vybavujú účty brutálnym spôsobom na predmestiach Londýna, ale aj pri veľkých turistických atrakciách. Napríklad v Hyde Parku sa stal obeťou útoku viacerých mužov 17-ročný chlapec. Muži ho zbili a dorezali, píše cnn.iprima.cz.

Útoky v Hyde Parku nenechávajú v kľude ani starostu Londýna Sadiqa Khana. “Sú alarmujúce. Polícia má moju plnú podporu pri vyšetrovaní zbabelého útoku, pri ktorom bol zranený mladý muž. Bolo tam veľa svedkov. Je nečestné o tom mlčať,” povedal pre BBC rozhorčený Khan.

A toto nie je jediný prípad za posledné dni. V štvrti Brixton 17-ročný mladík postrelil a porezal iného muža. Na inom mieste, nie ďaleko od tohto prípadu, zas došlo pobodaniu.