Vyšlo video, ktoré ukazuje, že na proteste bolo veľa pokojných a inteligentných ľudí - MAGAZÍN 1
Slovensko

Vyšlo video, ktoré ukazuje, že na proteste bolo veľa pokojných a inteligentných ľudí

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Portál Kulturblog.sk vydal video z protivládneho protestu, ktorý sa konal 17.októbra 2020 v Bratislave. Médiá hlavného prúdu informovali o tomto proteste, len ako o zhromaždení chuligánov. Áno, aj takí tam boli, ale videoreportáž Kulturblogu ukazuje, že na proteste bolo veľa slušných ľudí, ktorí úplne pokojne protestovali.

“Prechádzam sa kvôli tomu, aby nám vrátili slobodu. Aby vrátili ľuďom prácu, aby tu nemuseli hladovať.” hovorí v úvode sympatická Slovenka, ktorá určite nevyzerá ako nebezpečná chuligánka.

Ďalší z protestujúcich hovorí o tom, že ho prvá vlna dohnala do krajnosti a druhú vlnu nemá šancu zvládnuť. Ani tento muž nevyzerá, že by robil bordel a bol nebezpečný. “To čo robí pre živnostníkov, to je katastrofa” hovorí muž na videu, ktorý dodáva, že mu štát poslal 250€ ale 270€ sú len odvody.

“Nesúhlasím stými opatreniami ani stým vývojom tej situácie, ako sa zhoršuje vlastne ekonomika na Slovensku. Naozaj týka sa to veľmi veľa ľudí a ten dopad ešte príde v januári, keď sa začnú splácať hypotéky. Takže vnímam to naozaj veľmi negatívne a ešte veľmi veľa ľudí si to neuvedomuje.” povedala ďalšia zo zúčastnených.