Vyše 1300 lekárov z Čiech podpísalo petíciu proti očkovaniu - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Vyše 1300 lekárov z Čiech podpísalo petíciu proti očkovaniu

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Takmer tisícka českých lekárov podpísala petíciu proti povinnému plošnému očkovaniu a vakcinácii detí. Vadí im, že ktokoľvek s odlišným názorom okamžite dostane nálepku dezinformátora a prajú si slobodnú diskusiu. Okrem praktických lekárov sú medzi signatármi aj zubári, veterinári alebo odborníci, ktorí majú blízko k alternatívnej medicíne, napríklad homeopatiu. Iniciatívu ostro odmietol šéf lekárov Milan Kubek.

Jednou zo zakladateliek petície je pražská kardiologička Jana Gandalovičová. K šíreniu paniky podľa nej významne prispieva vedenie Českej lekárskej komory. “Bolo pre nás šokujúce, že sa malo hlasovať o návrhu o povinnej plošnej vakcinácii bez nejakého širšieho vedeckého diskurzu,” povedala Gandalovičová.

Veľa zdravotníkov má podľa nej vďaka dennému kontaktu s nakazenými natoľko vysoké protilátky, že vakcína pre nich nepredstavuje zdravotný prínos. Petícia tiež deklaruje jasný nesúhlas s očkovaním detí.

„Odmietam ako jediné spásne riešenie vakcináciu. Očkovanie je obrovská vymoženosť modernej medicíny. Ale očkovanie vždy bolo podanie prostriedku, ktorý človeka chráni dlhodobo. Človek sa teraz môže nakaziť, byť nákazlivý, aj mať ťažký priebeh a účinnosť čoskoro vyvane. To určite nie je klasické očkovanie,“ povedal lekár Jan Hnízdil v programe Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS.

Šéf Českej lekárskej komory Milan Kubek však kritiku členov svojej organizácie odmieta. „Máme 57 tisíc lekárov a som rád, že väčšina podporuje očkovanie a medicínu založenú na dôkazoch,“ okomentoval Kubek. „Očkovanie je jediné, ktoré nás môže z krízy vyviesť. Mrzí nás, že klesá imunita, preto sa musí preočkovávať, to ale nie je nič divné. Pre všetkých platí, že očkovanie znižuje 2,5-krát možnosť, že sa človek nakazí, 5-krát, že bude hospitalizovaný, a dokonca 8-krát, že skončí na JIS,“ vysvetlil Kubek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *