Vykašľala sa EÚ na Čechov a ponížila aj Slovensko? EÚ sa nechystá vyhosťovať ruských diplomatov - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Vykašľala sa EÚ na Čechov a ponížila aj Slovensko? EÚ sa nechystá vyhosťovať ruských diplomatov

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Vyzerá to tak, že česká diplomacia aj stou našou poriadne zlyhali! Šéf diplomacie Európskej Únie Josep Borrell včera vyhlásil, že koordinované vyhosťovanie ruských diplomatov sa nechystá. Nechce zvyšovať napätie s Ruskom.

Borrell oznámil, že EÚ nechce zvyšovať napätie s Ruskom a tak ani po kauze výbuchu muničného skladu vo Vrběticiach ku koordinovanému vyhosťovaniu ruských diplomatov nateraz nedôjde. Na 25. mája je naplánovaná širšia debata lídrov členských krajín EÚ o budúcich vzťahoch s Ruskom a podľa Borrella práve lídri jednotlivých krajín budú mať podstatné slovo pri určovaní ďalšieho vývoja.

Vyzerá to tak, že česká diplomacia, ale aj slovenský minister zahraničných vecí Korčok dostali podpásovku. Po vyhostení ruských diplomatov asi čakali viac zo strany EÚ.