Vyhorená katedrála Notre-Dame ako veľké znamenie pre Európu? (Komentár) - MAGAZÍN 1
Komentáre

Vyhorená katedrála Notre-Dame ako veľké znamenie pre Európu? (Komentár)

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Napísať tento komentár ma donútil čierny vtip, ktorý znel „Načo je moslimskej krajine akou je Francúzsko, katedrála?“.

Ak ste niekto boli v Paríži za posledné roky, tak to už nieje ten Paríž, mesto módy, kde by ste v uličkách videli Parížanky s klobúkmi a v drahých kabátoch.

Je to skôr mesto plné moslimov, černochov, ktorí pod Eiffelovkou predávajú lacné malé atrapy veže, ktoré by ste nikdy nechceli mať doma. Vlastne migranti a všetky možné národnosti sú tam vidieť vo väčšej miere, ako pôvodní Francúzi.

Ak niekto verí na znamenia, môže si to, čo sa stalo dnes v Paríži, vziať ako symbol niečoho, čo by malo Európanom otvoriť oči, pred tým, čo sa tu deje.

Európa už prestáva byť našim domovom a možno nám chcel niekto niečo povedať a už nevedel ako inak. Horiaca katedrála Notre – Dame zasiahla celý svet a mala by aj každého, komu záleží na budúcnosti Európy. Na našich hodnotách, kultúre a kresťanstve.

Je to symbol, že ak sa nezobudíme už dnes, bude pre naše deti neskoro a prídeme o našu kultúru a budeme v budúcich rokoch len malou skupinou ľudí, ktorí neveria v Islam a moslimovia, ktorí ovládnu Európu, nám to dajú pocítiť.

Veď dnes, keď sú tu ešte menšinou, sa neboja vôbec ničoho a chovajú sa ako doma. Neboja sa armády v uliciach Paríža a ani politické spektrum sa nesnaží chrániť hodnoty pôvodných Európanov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *