Vyhodili ho z NHL, lebo nechcel vakcínu. Želajú mu veľa šťastia v živote - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Vyhodili ho z NHL, lebo nechcel vakcínu. Želajú mu veľa šťastia v živote

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Očkovanie sa vo svete zrejme v niektorých profesiách stáva povinnosťou a aj keď je stále obrovský počet tých, ktorí odmietajú do seba pichnúť látku proti koronavírusu, v zámorskej hokejovou lige si s tým hlavu nelámali.

Konkrétne v klube Columbus Blue Jackets sa rozlúčili s asistentom hlavného trénera, čo ide o dôležitú funkciu. Ten odmietal očkovanie proti Covid 19 a tak ho nahradili ho bývalým hokejistom Stevom McCarthym, ktorý bol dôležitou súčasťou mužstva aj v minulosti.

„Aj keď sme sklamaní, že to takto dopadlo, rešpektujeme toto osobné rozhodnutie Sylvaina Lefebvra. Nie je však zlučiteľné s jeho pokračovaním v našom klube. Želáme mu všetko dobré v ďalšom živote,“ zareagoval generálny manažér Blue Jackets Jarmo Kekäläinen na klubovom webe.

„Na druhej strane sa tešíme z toho, že náš trénerský tím posilní Steve McCarthy, ktorý ako obranca hral v troch tímoch NHL a bol aj dôležitý člen nášho oddelenia hokejových operácií ako asistent trénera na farme v Clevelande,“ dodal Kekäläinen.