Zo sveta

Vyhodili ho z lietadla, pretože mal rúško, keď jedol. Mal ho mať, aj keď prežúval (Video)

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

„Všetci, ktorí jedia, musia mať medzi sústami nasadené rúško,“ ozvalo sa pred odletom z reproduktorov na palube lietadla aeroliniek Southwest Airlines. Americké aerolinky Southwest Airlines vylúčili z prepravy pasažiera po tom, čo si zložil rúšku, aby si mohol zjesť gumené pendreky. Podľa nových pravidiel federálnej vlády je totiž možné si pri jedle či pití ochranu úst dať dole, ale cestujúci si ju musí vrátiť na tvár „medzi sústami či hltmi“. Informuje o tom Baltimorská televízna stanica WJZ.

Avi Mandel cestoval z Baltimoru do mesta Fort Lauderdale na Floride. Pred odletom si chcel spríjemniť čakanie a otvoril si balíček gumených pendrekov Twizzlers. Letuška ho však uvedomila, že musí mať nasadenú rúšku. „Tak som si povedal:, Aha, asi si nevšimla, že niečo jem. ‚Ale potom sa ozvalo z reproduktorov:“ Všetci, čo jedia, musia mať medzi sústami nasadené rúško,‘ „uviedol Mandel pre WJZ.

Následne lietadlo, došlo späť k terminálu a Mandel bol vyprevadení von bezpečnostným tímom. Udalosť zachytila ​​na videu ďalšie pasažierka letu Stephanie Misiaszeková.

O novom pravidle sa Mandel dozvedel až dodatočne, keď si chcel vedeniu Southwest Airlines posťažovať. „Keby som o tom pravidle vedel vopred, rád by som mu vyhovel, ale ja som nič netušil,“ povedal. Mandel dostal ponuku letieť do Fort Lauderdale nasledujúceho dňa, vraj ale odmietol naďalej sa Southwest Airlines cestovať.

Hovorca aeroliniek vyhlásil, že hoci spoločnosť „ľutuje všetky nepríjemností, o povinnosti si zakryť tvár sú cestujúci informovaní počas bookingu a check-inu a je zodpovednosťou pracovníkov zabezpečiť dodržiavanie federálnych pravidiel“.