"Vy ste krava" mal odpísať Sulík vedeckej pracovníčke, ktorej sa nepáči vývoz dreva zo Slovenska - MAGAZÍN 1
Slovensko

“Vy ste krava” mal odpísať Sulík vedeckej pracovníčke, ktorej sa nepáči vývoz dreva zo Slovenska

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Na sociálnej sieti koluje údajná odpoveď ministra hospodárstva a šéfa strany SaS Richarda Sulíka, ktorý mal vedeckej pracovníčke odpísať, že je krava. Ide o vedeckú pracovníčku Soňu Dubovú, ktorá má vysokoškolský diplom z veterinárnej univerzity v Košiciach, vedecký titul (diplom PhD) z oblasti parazitológie, výučný list v odbore včelár a diplom učiteľa včelárstva.

“Pani doktorka má za sebou 10 ročnú prax v odbore mikrobiológie so zameraním sa na výskum chorôb včiel, tiež 2 ročnú stáž na Ecole Nationale Veteroinaire Maison Alfort, Francúzsko. Je autorkou vedeckých článkov popisujúcich objav laktobacilu, ktorý objavila u včiel a ktorý inhibuje pôvodcu moru včelieho plodu” píše ďalej jej kamarát na sociálnej sieti.

Sulík mal tejto žene odpovedať hanlivo v emaily, kde sa ho pýtala, či tú špinu s vývozom dreva myslí vážne. Ide o zahraničnú firmu, ktorá má spracovávať drevo na Slovensku. Sulík v údajnom emaily začína slovami “Ježiši, vy ste krava”. a ďalej píše, že zahraničná firma bude drevo spracúvať na Slovensku a až potom ho vyvezie.