Všetci bieli sú rasisti a necíti sa medzi nimi dobre, tvrdí aktivistka a bývalá poradkyňa flámskej rady mládeže

Čierna aktivistka a bývalá poradkyňa flámskej rady mládeže Sabrine Ingabireová čelí kritike po rozhovore zverejnenom v belgickom časopise De Morgen, v ktorom urobila niekoľko pozoruhodných vyhlásení o „bielych ľuďoch“. Napríklad uviedla, že „všetci bieli ľudia sú rasisti a že sa nikdy necíti v bezpečí v priestoroch, kde sú len“ bieli ľudia „.

24 ročná Sabrine Ingabireová už skôr písal články pre De Morgen a je v súčasnej dobe aktívna v holandskom denníku NRC Handelsblad.

Vyhlásenia, ktorá urobila v poslednom rozhovore vydanom v De Morgen, jej prinieslo vlnu kritiky na sociálnych sieťach.

„Pozri, všetci bieli sú rasisti. Nepoužite to ako veľký nadpis nad týmto článkom. Tak to je. Ste súčasťou Bieleho systému a ťažíte z neho. Nikdy nebudete plne rozumieť tomu, čo je rasizmus, pretože ste sami nikdy neboli konfrontovaní. Musíte sa však stále snažiť čo najviac prekonať tento status quo, „uviedla na tému rasizmu.

Nie je prekvapením, že jej vyhlásenie pobúrilo mnoho politikov.

„Po prečítaní rozhovoru som sa len mimoriadne nahneval. Všetci bieli ľudia sú rasisti. To zasieva toľko nenávisti ako krajná pravica,“ uviedol poslanec CD & V Sammy Mahdi.

Senátor zo strany Vlaams Belang, Bob De Brabander, potom zdôraznil, že táto mladá žena robí vyhlásenie o tzv. bielom systéme, ktorý jej dal všetky možnosti, ktoré má k dispozícii v Belgicku.

Počas rozhovoru Sabrine Ingabireová tiež uviedla, že nikdy nebude chodiť s belochmi, pretože považuje všetkých belochov za rasistov.

„Ako černoška nerandím s bielymi mužmi,“ povedala a označila svoje rozhodnutie za zásadné voľbu.

„Áno, belosi sú veľmi únavní,“ pokračovala.

„Je skvelé, že Sabrine Ingabireová preferuje nebielych mužov. Ale na okamih premýšľajte, čo by to spôsobilo za rozruch, keby biela žena povedala: „Nerandím s černochmi.“ pravdepodobne veľmi veľký rozruch, „poukázal holandský reportér Kim Boon.

Pomôžte nám spolu poraziť neoliberalizmus!

Liberálna politika sa šíri celým svetom a ovláda všetky médiá hlavného prúdu. Šíriť informácie, ktoré nevyhovujú tomuto trendu je dnes veľmi ťažké, ale my sa snažíme zo všetkých síl! Potrebujeme však aj vašu pomoc! Vieme, že je ťažké v dnešnej nie ľahkej dobe od niekoho pýtať finančnú podporu, no ak sa nájde niekoľko tisíc ľudí, ktorí nás čítate a podporíte nás akoukoľvek sumou, dokážeme spoločne konkurovať ostatným médiám! Buďte našou podporou, vytvorme komunitu a spoločne informujme o tom, čo je dnes zakázané, len preto, že je to normálne! Ďakujeme vám! Kliknite sem a podporte nás.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *