Vraj nemáme peniaze? Remišová vyčlenila 25 miliónov na boj proti hoaxom - MAGAZÍN 1
Slovensko

Vraj nemáme peniaze? Remišová vyčlenila 25 miliónov na boj proti hoaxom

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Veronika Remišová sa chystá zlepšiť zákon o slobodnom prístupe k informáciám. Oznámila to 3.mája na tlačovej besede pri príležitosti Svetového dňa slobody tlače. Bojovať chce aj proti hoaxom na internete a celé to bude stáť poriadny balík peňazí!

Remišová tiež zdôraznila, že v súvislosti so slobodou tlače je dôležitá aj zodpovednosť. „Slobodu tlače negatívne ovplyvňuje šírenie dezinformácií a hoaxov, ktoré škodia slobodným médiám,” uviedla. Do boja proti hoaxom by podľa nej v budúcnosti mala byť zapojená aj umelá inteligencia a dôležité je tiež vzdelávanie a osveta. „A na to plánujeme vyčleniť vo forme dopytových výziev minimálne 25 miliónov eur,” dodala Remišová.

Takýto obrovský obnos peňazí teda pôjde z nášho rozpočtu preč v časoch, kedy tisíce podnikateľov skrachovali a ľudia prišli o prácu.