Slovensko

Voliči OĽANO sú ako sekta? Matovič je pre nich jediný, ktorý nás dostane z ťažkej doby a hovorí pravdu

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Bývalý premiér, ktorého nechce viac ako 80% Slovákov v piatok doobeda vystúpil na tlačovej konferencii v súvislosti s jeho návštevou Ruska.

Matovič hovoril o vakcíne Sputnik V, a aj o tom, že očkovanie čo najväčšej časti populácie je cesta z tmy.

„Preto, aby sme pomohli Slovensku čím skôr z tmy vyjsť sme svojho času  – ja a Marek Krajčí – rokovali s ruskou stranou a podarilo sa mi nakoniec dohodnúť kontrakt na dva milióny vakcín Sputnik V,“ uviedol Matovič s tým, že podľa neho ide o „mimoriadne kvalitnú“ vakcínu, po ktorej „mnohé krajiny túžia“.

Dodal, že dodávka vakcíny z Ruska mala zrýchliť očkovanie na Slovensku o 40%.

Uviedol, že neskôr sa ukázalo, že ruská vakcína Sputnik V má na Slovensku „príliš veľa mimoriadne vysoko postavených nepriateľov“. „Robili všetko pre to, aby zahatali používanie tejto vakcíny na Slovensku,“ tvrdí minister financií.

Aj keď sa hovorí, že Matovič má na Slovensku už veľa ľudí, ktorí s ním nesúhlasia a nechcú ani vo vláde, stále má svojich skalných, ktorí by za neho položili dušu. V diskusii pod videom ľudia píšu, že Matovič je to jediné, čo môže zachrániť Slovensko.