Slovensko

Vojna vo vláde? Sulík zatvárať nechce, ale Matovičovi obmedzenie slobody stojí za zdravie a ľudské životy

Črtá sa nám tu spor vo vládnej koalícii. Minister hospodárstva Richard Sulík totiž nie je úplne za zatváranie prevádzok, akými sú napríklad reštaurácie či fitness centrá. Spokojnejší by bol, keby tam platili prísnejšie opatrenia, ako by sme ich mali zavrieť.

Pandemická komisia však podľa informácii navrhla zavrieť reštauráci, fitness centrá či wellnes. Sulík tvrdí, že, keď teraz dôjde k zákazu, zlikvidujeme ich.

Podľa Sulíka experti nemajú dáta, koľko ľudí sa kde nakazilo a takéto zákazy považuje za strieľanie od pásu.

„Nevieme, koľko ľudí sa nakazilo v reštauráciách či fitnesscentrách, a už vôbec nie v divadle. Zatvorenie ich zloží na kolená a dnes na krízovom štábe som zásadne proti takýmto krokom. Áno, chráňme sa, nosme rúška, buďme zodpovední. Ale nezlikvidujme si ekonomiku, toto by už rozdýchala ťažko.“ napísal Sulík na sociálnej sieti.

Okamžite na neho reagoval premiér Igor Matovič a označil ho za nezodpovedného politika

„Sú ľudia, ktorí sa aj v mimoriadne ťažkej situácii nevedia správať ako zodpovední politici. A veľmi ma to mrzí. Hoci majú povinnosť byť na Ústrednom krízovom štábe, prídu tam na chvíľu, nevypočujú si argumenty … v pohode si oddídu na obedík, hoci koniec zasadnutia najdôležitejšieho krízového štábu je v nedohľadne … a idú sa opäť hrať na pekných pred médiá ako počas prvej vlny. To naozaj v čase, kedy ide o záchranu stoviek životov a ochranu tisícok ľudí pred celoživotnými následkami Covid-19 sa musíme hrajuškať na svoje percentíčka? To naozaj si nedokážeme uvedomiť, že primitívne útoky v médiách na ľudí z Pandemickej komisie a Ústredného krízového štábu (ešte počas jeho zasadnutia) výrazne znižujú šancu, že ľudia budú následne ochranné opatrenia dodržiavať? To naozaj si neuvedomujeme, že na to ľudia doplatia životmi? To naozaj nám zdravie a život cudzieho človeka nestojí za dočasné obmedzenie našej osobnej slobody? Mne teda za to tie životy stoja a správanie sa nášho koaličného partnera v takto vážnej chvíli považujem za mimoriadne nezodpovedné a mimoriadne neľudské. A je mi to mimoriadne ľúto.“ napísal premiér Matovič.