Vojna medzi migrantmi a políciou na Gréckych hraniciach! (Video) - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Vojna medzi migrantmi a políciou na Gréckych hraniciach! (Video)

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

V Grécku pokračujú policajné strety s migrantmi. Na sociálnych sieťach sa objavila falošná správa o otvorení hraničného prechodu. Z tohto dôvodu sa stovky migrantov snažili preniknúť policajným kordónom na hranice so Severným Macedónskom.

Vo štvrtok na severe Grécka došlo k stretom medzi políciou a skupinami migrantov, ktorí sa snažili dostať na územie susedného Severného Macedónska. Stovky utečencov, vrátane detí, prišli do migračného tábora Diavata, neďaleko hraníc so severom Macedónska, a začali stavať stany na poli vedľa hranice.

Dôvodom ich vzniku bola fáma šírená na sociálnych sieťach o otvorení hraničného priechodu pre migrantov. Vyhlásenie ministra pre migráciu Dimitrisa Vitsasea, že sa jedná o lož a ​​hranice sa neotvoria, nemali žiadny vplyv. Migranti odmietli odísť, a to napriek výzvam úradníkov, aby sa vrátili do oficiálnych stredísk, inak budú pokutovaní.

Migranti sa opakovane pokúšali prelomiť policajné kordóny v okolí tábora a preniknúť na cestu vedúcu k hranici. Útočníci hádzali kamene a fľaše na políciu. Polícia následne použila slzný plyn.

Podľa miestnych médií sa počet ľudí v neformálnom tábore, ktorý sa nachádza v Diavate, v porovnaní s včerajším dňom znížil.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *