Vojak a policajt v Moldave spozorovali ženu bez rúška. Po šarvátke skončili na zemi

Hliadka zložená z policajt a vojaka v Moldave nad Bodvou kontrolovala žena, ktorá nemala prekryté dýchacie cesty. Žena sa odmietala preukázať občiansky preukazom a celá šartvátka skončila pádom na zem všetkých troch zúčastnených. O incidente informuje portál aktuality.sk

Vojak s policajtom spozorovali v blízkosti autobusovej stanici ženu, ktorá nemala prekryté dýchacie cesty. „Osobu hliadka niekoľkokrát vyzvala, aby si horné dýchacie cesty prekryla rúškom alebo iným vhodným spôsobom, pretože sa svojim konaním dopúšťa priestupku. Aj napriek tomu si však nenasadila ani rúško ani respirátor, ani nijak inak neprekryla dýchacie cesty,“ opísala na sociálne sieti začiatok konfliktu polícia.

Hliadka sa rozhodla, že ju predvedie na obvodné oddelenie, kde by zistili jej totožnosť. „Žena však kládla aktívny odpor, kopala do príslušníkov, snažila sa im vytrhnúť a ujsť, preto museli na jej spacifikovanie použiť donucovacie prostriedky, avšak aj naďalej so sebou nadhadzovala, až nakoniec stratila stabilitu a spadla aj spolu s hliadkou na zem,“ uviedla polícia k incidentu.

„Ženu eskortovali na policajné oddelenie na vykonanie ďalších potrebných procesných úkonov,“ dodali v správe. Polícia chce spomenutú udalosť prešetriť, a tak riaditeľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach nariadil kontrolu.

Pomôž nám rozbehnúť Magazín 1! Veľmi nám pomôže, keď tento článok po jeho dočítaní dáš zdieľať na svojom profile a pošleš ho pár priateľom do správy! Tebe to zaberie pár sekúnd a nám pomôžeš dostať do povedomia náš portál. Ďakujeme ti a prajeme ti za to krásny deň! :)

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353