Vodič na diaľnici prebieha policajnú kolónu. Policajt na neho vytiahne samopal (Video)

Sociálnymi sieťami a pomaly ale iste už aj českými médiami hýbe od stredajšieho večera video, ktoré niekto nahral na Instagram, a ktoré zachytáva služobné vozidlo Polícia ČR v situácii, keď policajt z okienka auta vytiahol služobnú zbraň.

Treba podotknúť, že sa podľa všetkého ide o vozidlo Špeciálnej poriadkovej jednotky, používané pri sprievode na prepravu cenín a vysokých finančných hodnôt pre Českú národnú banku.

Z taktických dôvodov samozrejme nikto nezverejní, ako presne také doprovody prebiehajú, všeobecne však možno povedať, že sa sprievodu takých kolón zúčastňuje niekoľko služobných vozidiel PZ ČR a policajti vyzbrojení dlhými strelnými zbraňami, prípadne balistickou ochranou.

„Z vlastnej iniciatívy sa tým zaoberáme. V súčasnej chvíli zisťujeme okolnosti celej veci, „uviedla policajná hovorkyňa Eva Kropáčová.

Nezostáva, než vyčkať, ako celú vec prešetria kontrolné orgány pražskej polície.

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353