Vodič moslim nedovolil žene v sukni nastúpiť do autobusu "Najprv sa obleč!" - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Vodič moslim nedovolil žene v sukni nastúpiť do autobusu „Najprv sa obleč!“

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

„Najprv sa poriadne obleč!“ Kričal od volantu vodič s hustou bradou na šokovanú ženu, ktorá v nočnom Paríži čakala s kamarátkou na posledný autobusový spoj. Ani sa nenamáhal im na zastávke otvoriť dvere a zase sa rozbehol. Podľa opisu je zamestnanec arabského pôvodu.

„Elise čakala na autobusovú linku 60 s priateľkou na zastávke Botzaris, v Buttes Chaumont (19. mestský obvod). Keď prišlo vozidlo, boli len samé dve. Vodič si ich obzeral a ani neotvoril dvere, „sťažuje sa podľa denníka Le Parisien otec 29 ročnej ženy, ktorý je spisovateľ alžírskeho pôvodu Kamel Bencheikh.

„Vozidlo sa zastavilo o niekoľko metrov ďalej na semafore,“ pokračuje. Dcéra sa rozbehla k oknu vodiča a spýtala sa ho, prečo im neotvoril dvere. „Najprv sa poriadne obleč,“ vraj odpovedal a díval sa jej uprene na nohy.

Prekvapené ženy sa najprv spamätávali, a potom si radšej privolali taxík. Platný kupón do parížskej MHD bol k ničomu, chybou Elisy bolo, že bola v sukni, povedal Bencheikh, ktorý označil vodiča ako islamistu pôvodom zo severnej Afriky.

Facebook zmazal sťažnosť, bola príliš protiislamská

Rozvášnený otec sa sťažoval na prevádzkovateľa autobusových liniek v Paríži RATP, od ktorého chce verejné ospravedlnenie, a o incidente napísal na svojom facebookovom účte. Sociálna sieť však časť jeho sťažností zmazala. „Obvinili ma z podnecovania nenávisti. Ale zverejnil som len fakty, pretože som chcel, aby sa zdieľali. Aby som odsúdil tento prehmat, „upozornil otec obete Bencheikh, ktorý sa označuje za protiislamistického aktivistu.

Svoj príspevok začal vetou: „Mám právo byť islamofób“. To sa nepáčilo nielen správcom Facebooku, ale aj miestnym moslimom. Bencheikh za svoj názor dostal stovky urážlivých reakcií cez Messenger. Na internete sa útočí aj na advokáta jeho dcéry, ktorý je vraj protiislámským sionistom.

Bencheikh (vľavo) na demonštrácii proti islamskému radikalizmu:

Zdroj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *