Vo veku 36 rokov náhle zomrel ragbyový hráč Taniela Moa. Pred pár dňami sa usmieval - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Vo veku 36 rokov náhle zomrel ragbyový hráč Taniela Moa. Pred pár dňami sa usmieval

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Bývalý stredopoliar Blues a Aucklandu, Tongy Taniela Moa náhle zomrel vo veku 36 rokov.

Moa, ktorý sa narodil na Tongu, odohral od roku 2005 za provinciu 58 zápasov a pomohol tímu k dvom titulom NPC. V rokoch 2007-2010 nastúpil za Blues v 27 zápasoch. Vo štvrtok ráno údajne náhle zomrel po zdravotnej príhode.

Auckland Rugby vo štvrtok vzdal Moovi hold na sociálnych sieťach: “Naše myšlienky a sústrasť sú v tejto chvíli s rodinou Moa.”

Moa odohral za Tongu 21 zápasov a nastúpil za tím na majstrovstvách sveta 2011 na Novom Zélande. V prvom zápase turnaja v Eden Parku v Aucklande nastúpil proti All Blacks. Jednu sezónu taktiež reprezentoval tím Chiefs a hral za Bay of Plenty.

Bývalý kapitán Tongy Nili Latu uviedol, že ho správa o smrti jeho priateľa šokovala.

“Videla som ho minulý týždeň, keď sme natáčali video Moana Pasifika a veľa sme sa nasmiali,” povedala Latu pri nahrávaní.

Moa, ženatý a s deťmi, bol známy ako obľúbený člen tímu mimo ihriska, ale aj ako tvrdý súper. Latu povedal, že Moa vždy odovzdával pre tonganskú reprezentáciu to najlepšie.

„Tonga dnes prišla o legendu tejto hry. Bol to výnimočný hráč. Boli sme požehnaní, že sme ho mali. Snažím sa to vstrebať. Je to jednoducho neskutočné.”

„Sme šokovaní náhlou smrťou nášho Uso Taniely Moa. Taká veľká strata a odišiel príliš skoro.”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *