Vo Švédsku odsúdili ženu, ktorá si dovolila kritizovať na internete islam - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Vo Švédsku odsúdili ženu, ktorá si dovolila kritizovať na internete islam

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

V marci okresný súd oslobodil ženu, ktorá bola stíhaná za písanie nenávistných komentárov na Facebooku. Kritizovala islam a napísala, že „úroveň IQ vo Švédsku klesne v dôsledku prisťahovalectva“.

Teraz je však opäť najvyšším súdom odsúdená na trest odňatia slobody. „Ak to bude pokračovať, inteligencia obyvateľstva vo Švédsku bude na úrovni zlatých rybiek,“ uvádzal jeden z jej komentárov na Facebooku. „Odmietnite všetko, čo je spojené s islamom“, hovoril iný.

Počas vyšetrovania bola žena, ktorej meno je Christina, podrobená šiestim policajným výsluchom a pátraniam, čo opísala ako hrozný zážitok.

Polícia požadovala, aby odovzdala svoje kľúče, mobilný telefón a iPad. Skutočnosť, že musela vyhľadať zdravotnú starostlivosť spojenú s návštevou lekára, nebola vôbec zohľadnená.

V roku 2016 bola žena nájdená v bezvedomí, potom čo bola do krvi zbitá gangom tzv. „detí bez sprievodu utečencov“. Útok okrem iného ovplyvnil jej pamäť. Nikto však nebol za tento útok do dnes odsúdený.

Veľmi trpela a cíti sa mimoriadne rozrušená neprimeraným zaobchádzaním zo strany polície. Predbežné vyšetrovanie proti nej je obsiahnuté na 150 stranách.

Okresný súd tvrdil, že prokurátor nepreukázal, kto skutočne sedel za obrazovkou počítača, keď boli príspevky napísané. Žena poprela, že by to bola ona, a uviedla, že k počítaču mala prístup aj jej podnájomníčka.

Najvyšší súd posudzuje však prípad inak. Podľa ich názoru vyšetrovanie jasne ukazuje, že použila účet v relevantnom čase.

Podľa rozsudku je vinná z „trestného opovrhovania ľuďmi s moslimskou vierou“. Žena, ktorá nebola predtým odsúdená, bola odsúdená na tri mesiace väzenia za osem prípadov nenávistných prejavov.

„Som vystrašená,“ povedala v rozhovore krátko po verdikte zničená Christina.

„Som tak vystrašená a nemôžem nič urobiť. Budem vo väzení so zločincami? Mám reumatoidnú artritídu a hlbokú depresiu a stratím byt,“ povedala žena s plačom.

zdroj: prehladsprav.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *