Vo Švédsku menia učivo! Žiaci sa budú učiť o LGBTI a nie o histórii silného Švédska - MAGAZÍN 1
Slovensko

Vo Švédsku menia učivo! Žiaci sa budú učiť o LGBTI a nie o histórii silného Švédska

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Už žiadny Platón alebo Aristoteles. Žiadny Rím, žiadne vyučovanie o histórii mocného Švédska v dávnych dobách. Nový zásah od švédskeho vzdelávacieho systému chce, aby sa tamojší žiaci sústredili na súčasnú progresívnu dobu a nie na históriu.

Vo vyšších ročníkoch, 7-9, nebude existovať žiadny dejepis, ktorý by hovoril o histórii. Akékoľvek štúdium kolísky demokracie v starovekom Grécku, Ríme alebo o veľkej švédskej ére (1611-1718), kedy Švédsko ovládlo krajiny obklopujúce Baltské more, bude vymazané z osnov.

Namiesto toho bude novodobá história súčasťou spoločenských vied, kde bude čas na riešenie rodovej problematiky, klimatických zmien, migrácia, rasizmu či obdobie “zlého bieleho človeka” teda kolonializmu. A cieľ? Nenávisť ku všetkému bielemu a tradičnému.

Aké deti vyjdú z tohto vzdelávacieho programu je lepšie si nepredstavovať. Zdesený profesor histórie Dick Harrison vyhlásil “Prepáčte, ale je to tak zle, že je pre mňa ťažké tomu vôbec uveriť. Iba predstava toho, že antika nie je dôležitá pre pochopenie prítomnosti, je bizarné a absurdné. Všetko, čo nás obklopuje, je odkaz starovekých Grékov.”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *