Vo Švajčiarsku žije viac ako 80% somálskych migrantov z dávok - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Vo Švajčiarsku žije viac ako 80% somálskych migrantov z dávok

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Vládny štatistický úrad a Štátny sekretariát pre migráciu zozbierali a zverejnili nové údaje, ktoré ukazujú, že až 83,7 percent Somálcov vo Švajčiarsku sa spolieha na príjem od štátu, uvádza správa Breitbart.

Somálci sú zďaleka najväčšími príjemcami dávok. Niekoľko ďalších národností má na vládnych dávkach tiež viac ako 50% podiel. Sú to napríklad Eritrejci z 54,7% a Angolčania z 54%.

Štatistiky v oblasti dávok výrazne kontrastujú s číslom švajčiarskych štátnych príslušníkov. Švajčiari sa dostali na úroveň len 2,3 percenta. Najnižšie zo všetkých sú Japonci, u ktorých je to len 0,6 percenta.

Damian Müller zo strany švajčiarskych liberálov (FDP) uviedol, že údaje ukazujú, že príliš veľa žiadateľov o azyl, ktorí nemajú predpoklady na udelenie azylu, žilo na základe štátnych dotácií a že osoby so štatútom utečenca sa nestihli integrovať do švajčiarskeho hospodárstva.

„Integrácia nie je jednosmerná ulica,“ dodal s tým, že „utečenci sú taktiež zodpovední.“

zdroj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *