Vladimír Mečiar zakladá novú stranu! Vyjadril sa aj na spoluprácu s Kotlebom - MAGAZÍN 1
Slovensko

Vladimír Mečiar zakladá novú stranu! Vyjadril sa aj na spoluprácu s Kotlebom

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Portál pluska.sk prichádza s informáciou, že bývalý premiér Vladimír Mečiar sa vracia do politiky a zakladá novú politickú stranu. (foto cas.sk)

Mečiar nevylučuje spoluprácu so Štefanom Harabinom, ale Mariana Kotlebu skôr odmieta za jeho zlyhania v prezidentských voľbách.

Strana Mečiara má mať do týždňa hotové stanovy, ale názov pre stranu ešte nemajú.

Ako sa bude strana volať?

“To ešte neviem. Nie je to len moje dielo, je to dielo kolektívne a máme na to rôzne názory. Po prehodnotení názvu okamžite ide program, potom budú postupne predstavovaní garanti jednotlivých programov a vyjde skupina ľudí, odborníkov, ktorí vedia, chcú, dokážu a sú pripravení na sebaobetovanie. Malo by to poznamenať vývoj skokom na ďalších 20 rokov. Dnes niet dlhodobých programov, ani dlhodobých cieľov a spôsobov ako sa ďalej správať. Je to také od tlačovky k tlačovke, kto na koho čo má a podobne. Je to snaha urobiť radikálnu zmenu v zmysle poriadku ústavnosti, zákonnosti strany, pre ktorú bude Slovensko na prvom mieste a pre ktorú záujem občanov bude miera spokojnosti ľudí, ktorí v tej strane budú a tomu záujmu občanov vyhovejú a ak nie budú sami nespokojní so svojím konaním a cieľmi, ktoré dosahujú. To je absolútne strana iného typu, ako tie, ktoré sa dnes občanom ponúkajú.”

Mečiar na strane pracuje tri mesiace, ale lídrom strany nie je, ako on hovorí, je len tým, ktorý pomáha. ” Je tam dosť ľudí, ktorí môžu byť lídrom kandidátky a uvidíme, ako bude. Žiadni neznámi, čo z niekade vyjdú a človek sa čuduje, kto to je. ” hovorí Mečiar pre pluska.sk

S Harabinom sa stretávať Mečiar vraj nemusí, pretože Harabin je dospelý rozumný muž, ale keď príde ten správny čas, budú stať vedľa seba.

Na otázku, či by spolupracovali Mečiarovci s Kotlebovou ĽSNS odpovedal: ” ĽSNS máva aj dobré námety, ale nevie, čo robiť. Čiže je to strana proti. A my, ak sa máme odlišovať od nich, tak prvá vec je, že za čo sme. Ako by sme teda mohli spolupracovať. Chcem robiť, ale neviem čo? To sa nedá. Pri voľbe prezidenta táto strana historicky zlyhala. Práve pre autoritárstvo vodcu. Chcel vyskúšať svoju silu a pokazil celé voľby.”

Sme veľmi radi, že čítate Magazín 1! Budeme veľmi vďační, ak nás podporíte zdieľaním tohto článku. ĎAKUJEME

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *