Vláda v Nemecku chce azylantom zvýšiť vreckové - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Vláda v Nemecku chce azylantom zvýšiť vreckové

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Nemecká spolková vláda chystá zmeny v systéme poskytovania sociálnej pomoci a jej výšky žiadateľom o azyl. Minister práce Hubertus Heil (SPD) počíta s tým, že by štátne sociálne dávky od roku 2020 mierne klesli, ale súčasne by sa zvýšilo vreckové, napísal denník Rheinische Post.

Peňažný príspevok pre dospelého jednotlivca by sa mal zo súčasných 354 eur mesačne znížiť o desať euro na 345 euro / mesiac. Pre jedincov vo veku 14 až 17 rokov by sa mala mesačná dávka dostať na 275 euro.

Návrh ale súčasne počíta s tým, že by sa ľahko zvýšilo vreckové pre osobné potreby. Pre dospelého by stúplo z terajších 135 euro na 150 euro mesačne, pre maloletých by to bolo z dnešných 76 euro na 79 euro / mesiac.

Návrh ministra za sociálnu demokraciu ale jeho koaličný partner únie CDU / CSU kritizuje. “Základný smer zákona je správny. Žiadatelia o azyl by mali v budúcnosti získať viac naturálneho plnenia než finančných dávok, “povedal Mathias Middelberg, hovorca pre vnútropolitické záležitosti CDU / CSU.

Úspory sú podľa jeho slov príliš malé. Zasadzuje sa napríklad o to, aby odmietnutí žiadatelia o azyl alebo ľudia, ktorí nespolupracujú s úradmi v rámci svojho vyhostenia dostávali iba naturálne plnenie sociálnych dávok. Súčasne by sa mala podľa Middelberga výrazne rozšíriť doba, po ktorú by mali dostávať žiadatelia o azyl znížené dávky, a to z dnešných 15 na 36 mesiacov.

“Revízia dávok musí znížiť stimuly pre ďalší migráciu, ale súčasne ľuďom, ktorí žiadajú o azyl, dať základnú informáciu o dĺžke trvania ich riadenie,” uvádza Middelberg.

zdroj: novinky.cz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *