Vláda už nasadí aj armádu. Uzatváranie regiónov? Táto otázka je na stole, tvrdí Matovič

Po piatkovom rannom mimoriadnom rokovaní vlády predstúpil pred novinárov premiér Igor Matovič so šéfom obrany ministrom Naďom a ministrom zdravotníctva Marekom Krajčím.

Armáda už schválila mandát na 1500 vojakov, ktorí môžu byť vyčlenení na pomoc v boji proti pandémii. Neznamená to však, že všetci títo vojaci sa okamžite zapoja. Niekoľko stovák ich má začať pomáhať v niekoľkých nemocniciach po Slovensku.

O uzatváraní konkrétnych regiónov vykazujúcich naďalej vysoko rastúci počet infikovaných sa zatiaľ nerozhodlo. „Táto otázka je však na stole,“ pripustil predseda vlády SR Igor Matovič (OĽANO) po piatkovom mimoriadnom rokovaní vlády. „Naozaj sa budeme musieť zaoberať tým, ako to riešiť, ústredný krízový štáb bude musieť prijať rozhodnutie, čo robiť v situáciách, keď nám choroba bujnie,“ povedal Matovič aj v súvislosti so stavom na Orave.

Pomôž nám rozbehnúť Magazín 1! Veľmi nám pomôže, keď tento článok po jeho dočítaní dáš zdieľať na svojom profile a pošleš ho pár priateľom do správy! Tebe to zaberie pár sekúnd a nám pomôžeš dostať do povedomia náš portál. Ďakujeme ti a prajeme ti za to krásny deň! :)

Potrebujeme vašu podporu, aby sme mohli pokračovať!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353