Slovensko

Vláda to schválila. Od dnes vás môže šéf kontrolovať, či ste zaočkovaný

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Poslanci v piatok poobede schválili zákon v súvislosti s treťou vlnou pandémie ochorenia COVID-19. Tento zákon bude značne uľahčovať život očkovaným obyvateľom, ktorých je na Slovensku stále len 42,5%.

Šéf v práci teraz vďaka tomuto zákonu môže kontrolovať od zamestnancov doklad o očkovaní, potvrdením o prekonaní ochorenia alebo negatívnym výsledkom testu.

Vyžadovať sa to bude môcť aj v prevádzkach. Osobu, ktorá odmietne preukázať svoju totožnosť, nebudú musieť vpustiť do prevádzok či na hromadné podujatie.

Zo 119 hlasujúcich vládny návrh podporilo 84 poslancov, proti bolo 34 a jeden sa hlasovnaia zdržal. Všetci poslanci od Mariana Kotlebu hlasovali proti. Strana Smer takisto hlasovala proti. Proti boli aj Mazurekovci. Peter Pellegrini bol neprítomný.

Na základe schváleného pozmeňovacieho návrhu platnosť obmedzení zamestnancov na základe očkovania, potvrdenia o prekonaní ochorenia COVID-19 alebo o negatívnom teste budú platiť len do 1. mája 2022.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *