Vláda sa rozhodla zakázať dovolenky v zahraničí

Eduard Heger, ktorý je ministrom financií a momentálne zastupujúcim ministrom zdravotníctva informoval na tlačovej konferencii o novinkách v súvislosti s koronavírusom, ktoré dnes schválila vláda. Jednou z noviniek je, že pacienti po prekonaní Covid 19, budú mať nárok na kúpeľnú liečbu, ktorá bude preplácaná z verejného zdravotného poistenia.

Zmena prichádza v cestách do zahraničia. Zakázané bude cestovať do zahraničia kvôli rekreácii a teda na dovolenky. Štátny tajomník dodal, že cestovať cez okresy sa nemôže, ale ľudia mohli chodiť na dovolenky do exotických krajín. To novým nariadením skončilo. Cesta do zahraničia však bude naďalej dovolená, no nie z dôvodu rekreácie. Vláda tvrdí, že tak chce zamedziť neférovosti, že ľudia nemôžu v rámci Slovenska cestovať z okresu do okresu, ale na dovolenku do zahraničia áno.

Podľa Eduarda Hegera vláda oslobodzuje lekárov od zodpovednosti za podávanie vakcíny Sputnik V.

Pomôž nám rozbehnúť Magazín 1! Veľmi nám pomôže, keď tento článok po jeho dočítaní dáš zdieľať na svojom profile a pošleš ho pár priateľom do správy! Tebe to zaberie pár sekúnd a nám pomôžeš dostať do povedomia náš portál. Ďakujeme ti a prajeme ti za to krásny deň! :)

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353