Vláda Francúzska žiada okamžité 1000€ odmeny pre predavačky v obchodoch za ich ochotu pracovať

Francúzska vláda požiadala zamestnancov v potravinovom reťazci, aby stále chodili do práce v dôsledku stúpajúcej absencie, a naliehala na supermarkety, aby zamestnancom začali vyplácať prémiu 1000 eur.

Po celej Európe je karanténa a väčšina zamestnancov zostali doma alebo môžu pracovať z domu. V práci ostali väčšinou len pracovníci záchranných zložiek, lekári a neposlednom rade predavači.

Vo Francúzsku prezident Marcon apeloval na zamestnancov supermarketov, aby ostali v práci a pomohli tak krajine fungovať ďalej.

Francúzska vláda sa tiež pokúša motivovať zamestnancov v niektorých kľúčových sektoroch, aby ďalej pracovali prostredníctvom bonusu bez dane. Francúzsky minister hospodárstva Bruno Le Maire vyzval “životne dôležité odvetvia, ako je potravinársky priemysel a rozsiahla distribúcia”, aby svojim zamestnancom poskytla prémiu 1000 eur za pokračovanie v práci, a poznamenal, že vláda daň z tejto platby nevyberie.

Niekoľko veľkých reťazcov supermarketov oznámilo, že bonusy budú platiť od pondelka vrátane Auchan, Carrefouru a Intermarché. Le Express hlási vyhlásenie od Auchan, ktoré hovorí “všetci zamestnanci obchodov, vodiči, donáškovej služby, a zamestnanci e-commerce” by mali dostať € 1,000 bonus.

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *