Vláda Francúzska žiada okamžité 1000€ odmeny pre predavačky v obchodoch za ich ochotu pracovať

Francúzska vláda požiadala zamestnancov v potravinovom reťazci, aby stále chodili do práce v dôsledku stúpajúcej absencie, a naliehala na supermarkety, aby zamestnancom začali vyplácať prémiu 1000 eur.

Po celej Európe je karanténa a väčšina zamestnancov zostali doma alebo môžu pracovať z domu. V práci ostali väčšinou len pracovníci záchranných zložiek, lekári a neposlednom rade predavači.

Vo Francúzsku prezident Marcon apeloval na zamestnancov supermarketov, aby ostali v práci a pomohli tak krajine fungovať ďalej.

Francúzska vláda sa tiež pokúša motivovať zamestnancov v niektorých kľúčových sektoroch, aby ďalej pracovali prostredníctvom bonusu bez dane. Francúzsky minister hospodárstva Bruno Le Maire vyzval „životne dôležité odvetvia, ako je potravinársky priemysel a rozsiahla distribúcia“, aby svojim zamestnancom poskytla prémiu 1000 eur za pokračovanie v práci, a poznamenal, že vláda daň z tejto platby nevyberie.

Niekoľko veľkých reťazcov supermarketov oznámilo, že bonusy budú platiť od pondelka vrátane Auchan, Carrefouru a Intermarché. Le Express hlási vyhlásenie od Auchan, ktoré hovorí „všetci zamestnanci obchodov, vodiči, donáškovej služby, a zamestnanci e-commerce“ by mali dostať € 1,000 bonus.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353