Slovensko

Vláda dnes schválila nové opatrenia. Nezaočkovaní budú žiť, ako by boli v lockdowne

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Vláda dnes schválila nový covid automat, ktorý bude prísnejší pre nezaočkovaných, no aj očkovaní budú mať väčšie obmedzenia.

Covid automat sa upraví tak, aby aj v okresoch mimo čiernej fázy boli maximálne  kapacity verejných priestorov nižšie. Hromadné podujatia, športové podujatia a bohoslužby už vo fialovej a červenej budú mať limitné obmedzenia, aj keď doteraz nemali. 

Úplný prehľad nových opatrení predstaví premiér Eduard Heger dnes na tlačovej konferencii spolu s ministrom zdravotníctva Vladimírom Lengvarským.

Odborníci navrhujú prácu v režime OTP, hromadné podujatia chcú obmedziť len pre zaočkovaných a do prevádzok, ktoré neposkytujú sortiment na zabezpečenie základných životných potrieb a do nákupných centier navrhujú umožniť vstup len očkovaným či po prekonaní ochorenia Covid-19.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *