Slovensko

Vláda dnes rokuje o núdzovom stave alebo lockdownoch. Situácia je vraj veľmi kritická. Zakážu neočkovaným vychádzanie?

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Pandemická situácia na Slovensku je vážna a vláda dnes rokuje aj lokálnych lockdownoch či núdzovom stave. Prezradil to minister obrany Jaroslav Naď.

„Nikto z nás nechce robiť veci, ktoré budú smerovať k lockdownu alebo k zavedeniu núdzovému stavu, ale ja sa pýtam, aká je alternatíva?“ povedal Naď počas rokovania vlády.

Pripomenul, že odborníci rokujú o tom, či sa zavedie núdzový stav alebo lokálny lockdown. Dodal, že nechce vynášať čiastkové informácie.

„Mali by sme odmeniť ľudí, ktorí sú zaočkovaní, lebo k tomu pristupujú zodpovedne, je ich viac ako polovica, tých by sme nemali trestať,“ povedal Naď. Zároveň pripomenul, že podľa lekárov je situácia katastrofálna a nemocnice sa plnia.

Na Slovensku je plne očkovaných 42,6% ľudí. Niektorým z nich však už pomaly začne končiť platnosť covid passu, ktorý je po plnom očkovaní 12 mesiacov. Nájdu sa však aj ľudia, ktorí už tretiu dávku odmietajú, a tak sa z nich stanu neočkovaní. Dokonca sa hovorí o tom, že platnosť covid passu sa zmení z 12 na 9 mesiacov. To by znamenalo vakcínu každých 9 mesiacov.

One Reply to “Vláda dnes rokuje o núdzovom stave alebo lockdownoch. Situácia je vraj veľmi kritická. Zakážu neočkovaným vychádzanie?”

  1. Bude nám blbá vláda platiť z nakradnutých peňazí?! Ľudia potrebujú platiť nájmy a účty a iné veci! Vraveli, že nebude rozdiel medzi očkovanými a opačne. Žiadna diskriminácia a kde v riti sme skončili?!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *