Vláda dá na každé dieťa 333€! Ale len rodinám v hmotnej núdzi. Pracujúce matky sa pýtajú, čo bude s nimi? - MAGAZÍN 1
Slovensko

Vláda dá na každé dieťa 333€! Ale len rodinám v hmotnej núdzi. Pracujúce matky sa pýtajú, čo bude s nimi?

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Vláda sa rozhodla podporiť najchudobnejšie rodiny a prispieť im na každé dieťa 333€. Pôjde o rodiny, ktoré sú v hmotnej núdzi. Slováci v diskusiách kritizujú vládu, či pracujúce rodiny, kde je napríklad matka kuchárka či upratovačka nedostanú zase nič.

Minister práce Krajniak oznámil, že do leta dostane 45 695 detí príspevok 333€. Druhou skupinou budú deti, ktorých rodiny dosahujú príjmy na úrovni 1,5-násobku životného minima. Týka sa to 147 653 detí. Na jeseň dostanú podporu aj rodiny, ktoré majú príjem na úrovni do dvojnásobku životného minima. Do tejto skupiny spadá 203 270 detí.

“Núdznym rodinám? To si už ozaj robíte dobrý deň? Kto to zas dostane? Väčšina takých, ktorí celý život sedia doma na zadku spolu so svojimi deťmi??? A takí, ktorí zarábajú, odvádzajú dane a odvody, zase s holým zadkom ostanú a ďalej len budú živiť týchto darmožráčov v parlamente a dalších a pekne ticho splácať doživotne hypotéky” píše Zuzana.

“Hanba ostatné rodiny s deťmi nepotrebujú peniaze? Tie neboli pol roka doma? Co sa minulo elektriny potrebovali jest obliecť tie nepotrebujú nič?????? Hanba celej vláde!!!!!!” píše nahnevane Martina.

“Matky robili deťom učiteľky kuchárky počas pandémie a deti si nezaslúžia nič…A tí ktorý sa ani dištančné neučili tak dostanú 🤦‍♀️ to iba na sk je možné…” píše ďalšia nahnevaná pracujúca mama.