Vláda chystá nový zákon. Za mreže až na 5 rokov, ak budete šíriť nepravdy o covide - MAGAZÍN 1
Slovensko

Vláda chystá nový zákon. Za mreže až na 5 rokov, ak budete šíriť nepravdy o covide

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Vláda a ministerka spravodlivosti chystajú nový zákon, ktorý bude trestať tých, ktorí budú šíriť nepravdivé informácie a sadzby sú naozaj vysoké. Za mreže môžete ísť až na 1 až 5 rokov, informovala Kolíková na tlačovej konferencii.

Rezort spravodlivosti pracuje na novom Trestnom zákone a Trestnom poriadku. Majú sa v nich údajne vyskytovať aj ustanovenia, ktorými rezort plánuje sankcionovať napríklad šírenie medicínsky zavádzajúcich informácii o ochorení covid-19 a o očkovaní. Informoval o tom v stredu denník SME.

Postihované by vraj mali byť správy, ktoré majú objektívne za následok ujmu na zdraví či živote ľudí.

“V súčasnosti si totiž polícia nevie poradiť s prípadmi, kedy bežní ľudia a dokonca aj lekári šíria bludy. Dokáže riešiť len situácie, ktoré sa zmestia do paragrafu o šírení poplašnej správy alebo priame poškodenie zdravia ľudovými liečiteľmi,” píše denník.

Trestať by sa malo za text, video alebo zvukovú nahrávku, v ktorých bude dezinformácia. Tá bude vnímaná ako „nepravdivá informácia, ktorá je spôsobilá vyvolať nebezpečenstvo vážneho znepokojenia aspoň časti obyvateľstva nejakého miesta, ohroziť životy alebo zdravie ľudí alebo ovplyvniť obyvateľstvo pri jeho rozhodovaní o závažných otázkach celospoločenského významu“. Výška trestu pre tých, ktorí budú dezinformácie šíriť má byť odňatie slobody na 1 až 5 rokov.

 

5 Replies to “Vláda chystá nový zákon. Za mreže až na 5 rokov, ak budete šíriť nepravdy o covide

  1. A za pár mesiacov pozatvarame všetkých lekárov ktorí šírili nepravdivé informácie o covide taktiež politikov a veľa iných známych ľudí. Popravde už teraz by mali ísť sedieť za to keďže ak by si niekto pozrel výpovede ľudí na začiatku vakcíny kde povedali že vakcína je 98 percentne spoľahlivá kde sa nenakazíš už nikdy covidom a máme tu dni kde prosím pekne učiteľky zaočkované nakazili celú triedu a deti to priniesli domov kde ľudia zaockovaný majú veľmi zly priebeh tak kto šíri nepravdivé veci veď predsa vakcína je cesta ako zastaviť to všetko to ste nám dávali do hláv a teraz ? Tretia dávka na začiatku nebola 2 dávky a ste nesmrteľný . Tak najprv zatvoriť tých čo v telke povedali nepravdivé veci na začiatku !

  2. No tak potom treba najskôr pozatvárať tých, ktorí šírili hoax, že vakcína je sloboda a že zaočkovaní sa vrátia do normálu – bez rúšok , bez strachu z infikácie kovidom, bez testovania…. No a tiež tých “odborníkov”, ktorí sľubovali v roku 2020 v SR milión mŕtvych na kovid.

  3. Harpia so zákerným pohľadom, pozri sa do USA na tých tvojich degenerovaných mecenášov! Klamstvo, podlosť a dezinformácie sú ich spôsobom života. Celé storočia až do dnešných dní vraždia celé národy po celej planéte. Celú severnú a južnú Ameriku, Austráliu, tretinu Afriky, celý blízky východ, Rusko drancovali až do príchodu Putina a vyvolali nespočet vojen po svete kde zomierali milióny obetí. Vyvolali aj tú druhú svetovú, Hitler bol len ich poskok. Agresívna parazitická sebranka! A je im to ešte málo, cez skorumpovanú who “pomáhajú” vraždiť ľudí po celom svete úkladnymi vraždami – “vakcínami” proti predom nimi pripravenému fake ohrozeniu – nikdy nedokázanému vírusu.
    Myslíš, že za kolaboráciu s tou satanistickou zberbou ujdeš trestu? A čo potom ešte tam hore? Ten trest za satanizmus “tam hore” je veru stotisíckrát horší než ten najhorší stredoveký pozemský!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *