Vláda chce vyslať slovenských vojakov do Pobaltia - MAGAZÍN 1
Slovensko

Vláda chce vyslať slovenských vojakov do Pobaltia

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Poslanci začali rokovať o vládnom návrhu, ktorého hlavným zámerom je vyslať príslušníkov ozbrojených síl Slovenskej republiky v rámci Posilnenej predsunutej prítomnosti NATO do Lotyšskej republiky, Litovskej republiky, Estónskej republiky a Poľskej republiky.

V predloženej správe sa píše, že cieľom tohto návrhu je naďalej spolu s ostatnými spojencami demonštrovať jednotu NATO a odhodlanosť podieľať sa na eliminácii prípadných hrozieb a zároveň zabezpečiť interoperabilitu a vycvičenosť našich ozbrojených síl.

NATO sa nám snaží nahovoriť, že vyslaním našej jednotky odstrašíme Rusko od akejsi pomyselnej agresie a zároveň si vybudujeme skvelú armádu o akej sa nám ani nesnívalo. Už len zo súpisu počtu mužstva a výzbroje tohto nášho „expedičného“ zboru je jasné, že z vojenského a taktického hľadiska je táto aktivita NATO len fraškou.

Mechanizovaná rota má mať 152 príslušníkov, ďalej má obsahovať 36 kusov kolesovej techniky, 17 kusov pásovej techniky, stovky ručných zbraní, mínometov, granátometov a munície.

Vo vojensko-odborných aspektoch návrhu sa uvádza, že účasť príslušníkov ozbrojených síl členských štátov NATO v rámci eFP je vyjadrením súdržnosti týchto štátov a zároveň deklarovaním ich pripravenosti plniť záväzky, ktoré im z členstva v NATO vyplývajú.

Ak by sme použili „extrémistickú“ úvahu, môžeme takmer s istotou tvrdiť, že v aktuálnej geopolitickej konštalácii by sa vojna nevyhla nasadeniu jadrových síl a tie sú v prípade Ruska naozaj likvidačné. Akákoľvek civilizácia na Slovensku a v Európe by v dôsledku radiácie a jadrovej zimy zanikla. Tak isto v prípade ak by jadrové nálože nevybuchli priamo na Slovensku, rovnako aj v prípade ak by Rusko bolo prvým úderom zničené a explodovala by iba ich odvetná sústava jadrových zbraní poslednej odplaty známa ako „mŕtva ruka“ či „perimeter“.

Prichádza však do úvahy aj „neextrémistická“ alternatíva, v ktorej by sa jadrové zbrane nepoužili. O profesionálnych vojakov by sme prišli v prvých dňoch vojny a začali by sme mobilizovať civilov. Našu jarú omladinu, ktorá si na školách osvojila výchovu k liberalizmu, progresivite, odporu k vlasti a vlastnému národu.

Aký má toto dobrodružstvo význam, ak vojenský význam neexistuje?

Bujnie nám tu chudoba, ceny rastú, znižuje sa úroveň zdravotnej starostlivosti. Systém prináša svojím obyvateľom jednu komplikáciu za druhou. Naši čelní predstavitelia si občas zájdu do Ruska povedať pár pekných slov a urobiť si selfie. Veď napokon prečo nie, potrebujeme odtiaľ dovážať strategické suroviny. A aby bolo čím Rusku zaplatiť potrebujeme vyvážať naše výrobky a ideálne priamo do Ruska, ale kvôli sankciám to údajne nie je možné. Zaujímavé, že sa vyžaduje dodržiavanie sankcií od najchudobnejších členských štátov EÚ, no prosperujúcich, veľkých a ekonomicky silných členských štátov sa to netýka.

Zlepšenie vzťahov s Ruskou federáciou môžeme dosiahnuť keď si otvoríme oči, nájdeme v sebe odvahu povedať ako dievčatko z Andersenovej rozprávky Cisárove nové šaty, že „kráľ je nahý“.

Na Slovensku nemáme žiadne poznatky o tom, že by ruské vojská mienili začať tretiu svetovú vojnu. Ruskej federácii sme na smiech nielen počtom a výzbrojou svojho kontingentu, ale aj s celou zahraničnou politikou štátu.

Zdroj: prehladsprav.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *