Vláda chce deti pustiť hrať sa von, až keď sa dajú otestovať

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Dnes na vláde bol predložený návrh, aby 11-ročné deti mohli ísť von len vtedy, ak sa dajú testovať. Tento krok skritizovala aj ministerka Veronika Remišová, ktorá pripomína, že deti a mládež sú doma zatvorené už tri mesiace.

Podľa Remišovej je to neprijateľné a tvrdí, že návrh dostali až priamo na rokovaní vlády. Podľa nej k návrhu testovaní detí neprebehol ani ústredný krízový štáb, kde mali byť odborníci.

„Dnes na vláde bol predložený návrh, aby deťom bolo zakázané chodiť von z domu, ak nebudú mať negatívny Covid test. Toto podľa mňa dokáže navrhnúť iba psychicky narušený človek. To netreba vôbec hlbšie analyzovať. Niektorí ministri boli prekvapení, že sa to dozvedeli až na vláde. Aspoň vidia, aké to je, keď my poslanci sa o zákonoch dozvedáme 10 minút pred hlasovaním.“ napísal opozičný poslanec Tomáš Taraba.