Slovensko

Vláda bude musieť zaviesť lockdown pre nezaočkovaných a zakázať im vychádzať z domu

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

V diskusnej relácii Rádia Slovensko hovoril vládny poslanec Mchal Šipoš z OĽANO o tom, že ak sa bude pandemická situácia na Slovensku zhoršovať, bude musieť vláda pristúpiť aj k obmedzeniu pohybu pre nezaočkovaných.

Ako jedno z opatrení to navrhovalo konzílium odborníkov, vláda však zatiaľ k podobnému kroku, aké avizuje napríklad susedné Rakúsko, nepristúpila. „Dali sme ľuďom priestor na to, aby to sami zvážili. Spolieham sa na ich zodpovednosť. Keď bude situácia vážna a budeme vidieť, že nám nemocnice naozaj kolabujú, budeme musieť pristúpiť k tvrdému lockdownu,“ povedal Šipoš.

Zároveň poprosil všetkých, ktorí ešte zvažujú očkovanie, aby sa dali zaočkovať. Zdôraznil, že jedinou cestou, ako poraziť pandémiu, sú dodržiavanie opatrení a vakcinácia. „Ak to nepochopíme, budeme musieť pristúpiť k tomu, že nezaočkovaní pôjdu do práce, do potravín a domov,“ dodal.

3 Replies to “Vláda bude musieť zaviesť lockdown pre nezaočkovaných a zakázať im vychádzať z domu

  1. Prečo sa máme dať zaočkovať keď aj tak očkovaný prenášajú tento skurveny vírus moja kolegyňa je očkovaná a aj tak bola pozitívna tak tomu ja nechápem ved očkovaný by už nemali dostať kovid čiiiiii?

  2. Najlepšie bude, keď táto vláda debilných neschopákov vyhlási lockdown sama sebe, a môžu začať hneď teraz od Matoviča

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *