Vitajte v Európskom parlamente, dome demokracie!: "Poslanci sa po týchto slovách otočili hymne EÚ chrbtom" (Video) - MAGAZÍN 1
Slovensko Zo sveta

Vitajte v Európskom parlamente, dome demokracie!: “Poslanci sa po týchto slovách otočili hymne EÚ chrbtom” (Video)

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Končiaci predseda Európskeho parlamentu Antonio Tajani otvoril v utorok prvé zasadnutie Európskej Únie s novozvolenými poslancami.

“Vitajte v Európskom parlamente, dome demokracie, jedinej európskej inštitúcii zvolenej občanmi,” povedal Tajani. Po jeho úvodných slovách nasledovala hymna Európskej únie – Óda na radosť skladateľa Ludwiga van Beethovena – v podaní jazzovej skupiny. 

Oficiálne úvodné zasadnutie EP však narušili zákonodarcovia z pravicových strán, zástancovia brexitu a podporovatelia nezávislosti Katalánska od Španielska. Niektorí sa odmietli postaviť, keď jazzová kapela začala hrať hymnu EÚ. Ďalší, prevažne z britskej Strany brexitu, sa v tej chvíli obrátili chrbtom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *