Viac ako 260-tisíc dôchodcov na Slovensku trpí chudobou. Nemajú na nájomné, dôchodky sú nízke a všetko zdraželo

Obrovská skupina slovenských dôchodcov je na tom naozaj zle. Podľa reportáže RTVS na Slovensku poberá minimálny dôchodok 334€ po 30-tich odpracovaných rokoch až 213-tisíc slovenských dôchodcov.

Tí majú podľa ekonomickej analytičky Lenky Buchlákovej z FinGO.sk problém mať doma primerané teplo, niektoré domáce spotrebiče či platiť výdavky na bývanie. Výdavky na potraviny či bývanie sa v posledných rokov zvyšovali, no nie adekvátne k ich dôchodkom, čo ich dostáva do kritickej situácie. Dnes im vedia ťažšie pomôcť aj ich deti, ktoré prišli o prácu či príjem kvôli pandémii.

Naši slovenskí dôchodcovia si podľa analytičky nemôžu dovoliť pre nízke dôchodky dovoliť jesť ani mäso každý druhý deň či ísť raz za rok na dovolenku mimo svojho domova.

Pomôž nám rozbehnúť Magazín 1! Veľmi nám pomôže, keď tento článok po jeho dočítaní dáš zdieľať na svojom profile a pošleš ho pár priateľom do správy! Tebe to zaberie pár sekúnd a nám pomôžeš dostať do povedomia náš portál. Ďakujeme ti a prajeme ti za to krásny deň! :)

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353