Zo sveta

Veľmi nebezpečné! Francúzski učitelia a žiaci konvertujú na radikálni islam

Menej ako týždeň po teroristickom útoku na policajné riaditeľstvo v Paríži oznámil francúzsky minister školstva Jean-Michel Blanquer, že v roku 2018 bol zistený tucet prípadov učiteľov na verejných školách, ktorí konvertovali k radikálnej forme islamu.

„To sú varovné príklady, ktoré musia z našej strany viesť k ostražitosti,“ uviedol Blanquer vo štvrtok počas rozhovoru s redaktorom francúzskeho rozhlasu Európa 1. „V školstve sú hodnoty, ktoré treba rešpektovať, a keď tieto hodnoty nerešpektujeme a dáme priestor protištátnym prejavom, môžeme mať s výchovou detí vážne problémy „dodal minister školstva.

Blanquer naráža na prípad v Torcy, na parížskom predmestí Seine-et-Marne, kde učiteľ a súčasne imám, ktorý prevádzkuje súkromnú mešitu, predstavoval v škole „protištátne poznámky.“ Učiteľ bol následne prepustený.

Profesor histórie a geografie pracujúci na vysokej škole v notoricky známej no-go zóne (Seine-Saint-Denis) hovoril o niektorých svojich kolegoch, o ktorých sa domnieva, že boli radikalizovaní: „Učitelia nie sú imúnni voči radikalizácii,“ povedal profesor a dodal, že jeden z jeho moslimských kolegov odmieta potriasť ženám rukou.

Radikalizácia študentov je však oveľa rozšírenejšia. Bolo zaznamenaných najmenej tisíc prípadov radikalizácie študentov. Úrady vo Francúzsku sa viac ako inokedy obávajú, že radikálny islam preniká do každého verejného sektora zamestnanosti v krajine. Minulý týždeň zamestnanec s previerkou v parížskej policajnej centrále zabil štyroch svojich kolegov. Neskôr sa zistilo, že nedávno konvertoval na islam a mal väzby na radikálne islamské teroristické organizácie.

Toto sú veľmi nebezpečné správy, ktoré hovoria o tom, že moslimovia, ktorí preniknú do vnútra štátov, môže nabádať na nebezpečné útoky ostatných obyvateľov krajín.

3 Replies to “Veľmi nebezpečné! Francúzski učitelia a žiaci konvertujú na radikálni islam

  1. Tak to je naozaj nebezpečné pretože islam je ako rakovina, keďže sa šíri už po celej Európe, ale Francúzom to zrejme nevadí keď ich vítajú ako Nemci a celá EÚ liberálna, za pár rokov to bude katastrofa 😲

  2. A preto nesmieme dopustiť, aby nám tu EU nasilu natískala týchto „mimoeurópanov“, ktorí sa nechcú prispôsobiť našim hodnotám a nášmu životnému štýlu. Nikdy viac už nijaké mešity v Európe a podriaďovanie sa moslimom ?!! … Európa už zažila v minulosti turecko-moslimskú inváziu a ťažko si vydobila slobodu spod turecko-moslimského jarma !
    Francúzi sa málo poučili na vlastnej koži ?!!
    Hneď „z voleja“ otočiť loď a s hromadným doprovodom hraničnej polície ich poslať tam, odkiaľ prišli, keďže prichádzajú len so zámerom škodiť v Európe. A členov tých sorošovsko-pašeráckych mimovládok, ktorí toto ešte finančne podporujú, pozatvárať a prišiť im všetky zločiny, ktoré v EU „mimoeurópania“ spáchali od najväčšej vlny migračnej krízy v r.2015 až doteraz. Lebo, keby ich v migrácii tieto sorošovsko-pašerácke mimovládky nepodporovali, tak veľa ľudí v EU mohlo ešte žiť !

  3. Vysvetlenie k vete: … „Európa už zažila v minulosti turecko-moslimskú inváziu a ťažko si vydobila slobodu spod turecko-moslimského jarma !“…
    Pod pojmom „turecko-moslimská invázia“ – rozumej invázia Turkov a následná expanzia do Európy, ktorá začala v r. 1354 dobytím Balkánu počas Osmanskej ríše (od r. 1299 – do r. 1922, zánik sultanátu), ktorá trvala až do porážky v I. svet.vojne, ako spojenca Nemecka a Rakúsko-Uhorska (v r.1918).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *