Zo sveta

Veľké anglické firmy budú platiť reparácie za otroctvo

Dve veľké britské firmy, Lloyds of London a Greene King, sa zaviazali vyplatiť odškodnenie „zástupcom černochov“ a ďalším menšinám za svoje minulé zapojenie sa do obchodu s otrokmi.

Zástupcovia londýnskeho poisťovacieho trhu Lloyds a najväčší pivovar krajiny Greene King oznámili svoj úmysel zaplatiť tieto reparácie. Rozhodnutie bolo urobené potom, čo vedci z University College London objavili väzby medzi zakladateľmi spoločností a obchodom s otrokmi, podľa správy denníka The Guardian. Britské impérium zrušilo obchod s otrokmi v roku 1833.

Simon Fraser, jeden zo zakladajúcich členov spoločnosti Lloyd, vlastnil otrokov na plantážach v Dominike a v Britskej Guyane. Benjamin Greene, jeden zo zakladateľov spoločnosti Greene King, mal otrokov na plantážach v Montserrate a v Saint Kitts.

Zástupca spoločnosti Greene King uviedol, že spoločnosť „vynaloží značnú investíciu v prospech černošskej, ázijské a menšinovej etnickej komunite a podporia našu rasovú rozmanitosť v podnikaní „a že“ rasizmus a diskriminácia nemajú v (spoločnosti) Greene King žiadne miesto“.

Spoločnosť Lloyds zasa vyhlásila, že „investuje do pozitívnych programov na prilákanie, udržanie a rozvoj čiernych a menšinových etnických talentov“ a ponúkne „finančnú podporu charitatívnym organizáciám a organizáciám propagujúcim príležitosti pre začlenenie čiernych a menšinových etnických skupín“. Informujú, že stále pracujú na identifikácii vhodných skupín, ktorým môžu financie venovať.

Spoločnosť Lloyds ďalej uviedla, že skontroluje svoje „organizačné artefakty, aby zabezpečila, že nebudú výslovne rasistické“.

Žiadna spoločnosť zatiaľ nešpecifikovala, akú konkrétnu sumu chce venovať.

Toto oznámenie prichádza v čase, keď sa Veľká Británia zmieta v posledných týždňoch v chaose po podobných nepokojoch v USA po smrti černocha George Floyda.

Pomôžte nám udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *