Zo sveta

Vedci zistili, ako dlho zostáva koronavírus v tele človeka. Karanténa by sa mala predĺžiť

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Skupina vedcov uskutočnila štúdiu v zdravotníckom centre v Pekingu a zistila, že u polovice z tých, ktorí sa nakazili Covid-19, pretrvával vírus v tele jeden až osem dní po zmiznutí príznakov. Dáta boli publikované v časopise ATS.

Vedci analyzovali údaje 16 pacientov v nemocnici v Pekingu, ktorí boli liečení od 28. januára do 9. februára. Ich priemerný vek bol 35,5 rokov.

„Najvýznamnejším výsledkom štúdie je, že polovica pacientov vylučovala vírus aj potom, čo už nemali žiadne príznaky,“ citoval MedicalXpress slová jedného z autorov štúdie, doktora Lokesh Sharma.

Ako už bolo uvedené, doba trvania tohto obdobia sa pohybovala od jedného do ôsmich dní. Lixin Xie, ďalší z autorov štúdie, odporučil, aby sa karanténa predĺžila po zmiznutí príznaku o jeden až dva týždne.

Štúdia tiež hovorí, že zatiaľ nie je jasné, či sa jej výsledky týkajú aj pacientov staršieho veku, ktorí majú slabší imunitný systém. Vedci nevylučujú, že u nich vírus pretrváva v tele dlhší čas.

Čo sa týka príznakov nového koronavírusu, tak medzi ne patrí horúčka, kašeľ, dýchavičnosť. Odborníci Fakultnej nemocnice univerzity Wu-chan zistili, že symptómy pripomínajúce prechladnutie alebo chrípku sa objavujú až v neskorých štádiách ochorenia, na začiatku môže ísť o atypický vývoj pneumónie. Po vyšetrení novo nakazených sa zistilo, že prvými príznakmi koronavírusu môžu byť hnačka, nevoľnosť a ďalšie problémy s tráviacou sústavou, bolesti hlavy a vo vzácnejších prípadoch aj tlak na hrudi.

Ako ďalší príznak choroby Covid-19 bol uvedený odborníkmi aj zápal spojiviek. Uvádza sa totiž, že vírus môže vyvolať miernu folikulárnu konjunktivitídu a byť prenášaný aerosólovým kontaktom na spojovky.

Uvádza sa, že hlavnými spôsobmi prenosu tohto vírusu sú kvapôčka a kontakt. Je špecifikované, že vírus je prenášaný prostredníctvom „blízkeho“ kontaktu. Štátny výbor pre zdravotníctvo ČĽR skôr ale zistil, že v relatívne uzavretom priestore môže byť prenášaný aerosólom vo vysokých koncentráciách. Vírus môže byť tiež prenášaný fekáliami.

Pomôžte nám udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Číslo účtu: SK2811000000008017035353

Pomôžte nám prosím viac zdieľať náš portál medzi priateľmi. Veľmi nám to pomôže. Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *