Vedci vyvinuli špeciálne rúška len na nos, aby ste mohli jesť a piť. Dali by ste to na seba? - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Vedci vyvinuli špeciálne rúška len na nos, aby ste mohli jesť a piť. Dali by ste to na seba?

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Výskumníci z Mexika vyvinuli nové rúško, ktoré zakrýva len nos. Je to preto, aby človek mohol piť a konzumovať jedlo, no nos bude mať stále prekrytý a vraj tak podľa nich zníži riziko nákazy. Niekto si však myslí, že je to skôr komédia.

“Koronavírus sa veľmi ľahko prenáša a môžete sa ním nakaziť skrz nos, ústa aj oči. Naše slzy sa na druhých ľudí pochopiteľne len tak neprenesú, ale rýchlo môžeme niekoho nakaziť, keď si kýchne alebo zakašlete. Keď medzi nami a iným človekom nie je žiadna fyzická bariéra, pokojne môžeme covid chytiť od niekoho, kto ani nevie, že je nakazený, “uviedol za tím výskumníkov imunológ Gustavo Acosta.

Podľa Univerzity Johnsa Hopkinsa sú čuchové bunky jednou z najčastejších ciest, kadiaľ sa koronavírus rozširuje ďalej. Preto je zakrývanie nosa tak dôležité.