Vedci v Čechách zistili, že veľká časť dôchodcov nemá po očkovaní imunitu proti covidu - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Vedci v Čechách zistili, že veľká časť dôchodcov nemá po očkovaní imunitu proti covidu

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

U našich českých susedov prebehla štúdia brnianskych vedcov, ktorá zistila šokujúce výsledky. Odborníci otestovali takmer 700 seniorov nad 65 rokov, z ktorých podľa ich zistení viac ako polovica má buď veľmi nízku hladinu protilátok alebo žiadne.

Vedci z Brna testovali 627 seniorov na protilátky v júni a začiatkom júla. Z nich 396 bolo mladších ako 75 rokov a 231 bolo starších. Až 60 z nich nemalo po štyroch a viac mesiacoch po očkovaní žiadne protilátky.

Prednosta kliniky infekčných chorôb Fakultnej nemocnice Brno Petr Husa vysvetlil, že používajú dva typy testov, aby sa im „maximálne podarilo zachytiť protilátkovú odpoveď“.U vybranej skupiny účastníkov testovanie hladiny protilátok doplňuje ešte vyšetrenie bunkovej imunity.

Predbežné závery štúdie poukazujú na to, že hladina protilátok proti koronavírusu klesá rýchlejšie u starších ľudí. Odborníci tvrdia, že hlavne starších ľudí bude potrebné čo najskôr preočkovať treťou dávkou vakcíny proti koronavírusu. Tretiu dávku začali podávať napríklad už v Izraeli.