Vedci preukázali mimozemský pôvod amuletu Tutanchamóna

Vedci z Curtinskej univerzity odhalili pôvod starovekého egyptského žltého skla, z ktorého bol vyrobený náprsný amulet Tutanchamona, uvádza portál Phys.org

Odborníci preskúmali najmenšie častice zirkónu, vytvorené pred 29 miliónmi rokov na území západného Egypta. Ukázalo sa, že materiál si zachoval stopy reiditu – minerálu, ktorý vzniká iba pod vplyvom vysokého tlaku v dôsledku pádu meteoritu.

Ako zdôrazňujú vedci, diskusia o pôvode skla bola vedená sto rokov. Skôr vedci predpokladali, že sklo mohlo vzniknúť v dôsledku silného atmosférického výbuchu nad zemským povrchom.

Faraón Tutanchamón (1341-1323 př.n.l.) vládol v čase Novej ríše. Priťahuje osobitnú pozornosť vedcov kvôli svojej tajomnej smrti, bohatej hrobke nedotknutej lupičmi a príbehom o “prekliatí” faraóna.

Zdroj: phys.org

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *