Vakcína proti koronavírusu je veľká neznáma a nevieme, čo sa s človekom v priebehu mesiacov udeje, tvrdí MUDr. Lakota - MAGAZÍN 1
Slovensko

Vakcína proti koronavírusu je veľká neznáma a nevieme, čo sa s človekom v priebehu mesiacov udeje, tvrdí MUDr. Lakota

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Reportáž RTVS v relácii Reportéri hovorí o očkovaní a pripúšťajú v nej možné riziká očkovania. Aj keď oficiálne úrady tvrdia, že možné vedľajšie účinky prevyšujú možné riziká, stále veľká časť ľudí odmieta očkovanie a má strach. Je to vidieť aj na nízkom počte ľudí, ktorí sa registrujú do čakárne na očkovanie či zatváraní veľkých očkovacích center na strednom či východnom Slovensku. Zlyhal štát v kampani na očkovanie? Alebo ide o zlú komunikáciu?

Očkovaniu určite nepomáhajú ani prípady, kedy ľudia umreli na krvné zrazeniny a aj keď sa hovorí o veľmi malom množstve ľudí, nikto nechce byť práve tým, ktorému by sa to stalo. Účinnosť a bezpečnosť vakcíny sa testuje 10 a viac rokov, no vakcína proti koronavírusu toľko času nemala, informujú v reportáži RTVS. V úvode príbalových letákov sa píše “Tento liek je predmetom ďalšieho monitorovania. To umožní rýchle získanie nových informácii o bezpečnosti. Môžete prispieť tým, že nahlásite akékoľvek vedľajšie účinky, ak sa u vás vyskytnú. Informácie o tom, ako hlásiť vedľajšie účinky, nájdete na konci časti 4.”

Viceprezidentka Slovenskej lekárnickej komory Miroslava Snopková tvrdí, že to, že môžeme vôbec tieto vakcíny podávať, muselo prebehnúť niekoľko testov. Dodáva, že pri týchto vakcínach poznáme ich technológiu a nie je to technológia, ktorá by sa vyvinula za posledné mesiace.

Onkológ a hematólóg MUDr. Ján Lakota, CSc., z Virologického ústavu Slovenskej akadémie vied povedal v rozhovore pre 40plus.sk, že vakcína bola šitá horúcou ihlou: “Vakcína bola šitá „horúcou ihlou“. Za normálnych, štandardných podmienok vývin vakcíny trvá 8-12 rokov. Tento čas nie je dôležitý pre to, lebo niečo nevieme urobiť, ale preto, lebo na výsledky jednotlivých testov je potrebné čakať roky. Teda pozorovať skúmané-testované objekty dostatočne dlhú dobu na to, aby sa zistili akékoľvek nežiadúce účinky vakcíny. Argument o finančnej injekcii neobstojí. Bohatá tehotná žena nemôže skrátiť dobu gravidity (zretia plodu) z 10 lunárnych mesiacov na polovicu, aj keby do vedy investovala milióny. Atypicky sa, obrazne povedané, miešajú jablká s hruškami. Biológia a peniaze, čo je úplný nezmysel.”

Pozrite si celú reportáž RTVS, ktorá vysvetľuje celú problematiku: