V západnej Európe sa rodí najviac detí s menom Mohammed

V roku 2019 je Mohammed najobľúbenejším menom pre chlapcov vo Veľkej Británii.

Islamské krstné meno tak zostáva na špici zoznamu mien, uvádza Daily Mail a cituje hodnotenie online portálu Baby Center.

Koncom mája bol britský komik a herec, John Cleese, kritizovaný za svoje vyhlásenie na tweeteri, že Londýn už nie je britským mestom.

Komik, ktorý sa preslávil ako člen skupiny Monty Python, napísal: „Pred niekoľkými rokmi som si myslel, že Londýn už nie je anglickým mestom. Od tej doby prakticky všetci moji priatelia zo zahraničia potvrdili moje pozorovania. Takže v tom musí byť nejaká pravda … Tiež som si všimol, že v Londýne bol pri hlasovaní v referende najväčší počet hlasov pre členstvo v EÚ. „

„Londýnčania vedia, že naša rozmanitosť je našou najväčšou silou. Sme hrdí na to, že sme anglickým hlavným mestom, európskym mestom a globálnym centrom, „reagoval moslimský starosta Londýna Sadiq Kahn.

Aj v Berlíne v roku 2018 meno Mohammed je na čele zoznamu najčastejšie volených mien pre deti. Okrem toho v spolkových štátoch Brémy, Hamburg, Hesensko, Severné Porýnie-Vestfálsko a Sársko je meno Mohammed v top 10 mien pre narodené deti. Toto je fakt, ktorý nám hovorí, že v západnej Európe sa rodí viac moslimských detí, ako tých tradičných európskych.

Ďakujeme, že čítate Magazín 1! Podporujete tak správy, ktoré sa v médiách hlavného prúdu ukazujú len zriedka. Každým zdieľaním našich článkov nás podporíte.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.