Zo sveta

V USA vydali mincu o spojencoch v 2. svetovej vojne bez Sovietskeho zväzu

Americká súkromná spoločnosť Bradford Exchange, ktorá sa špecializuje na výrobu spomienkovej produkcie, vydala k 75. výročiu konca 2. svetovej vojny výročnú mincu so spojencami, na ktorej však chýba Sovietsky zväz.

„Na zadnej strane mince sú vyobrazené originálne a dramatické výjavy 2. svetovej vojny a dáta kľúčových víťazstiev spojencov (protihitlerovskej koalície), na prednej strane sú spojenci vyobrazení pomocou farebných vlajok USA, Veľkej Británie a Francúzska,“ uvádza sa v popise mince na webovej stránke spoločnosti. Zároveň na minci chýba ZSSR.

Na webovej stránke spoločnosti Bradford Exchange je uvedené, že mincu už je možné si zakúpiť.

Spoločnosť odmietla odpovedať na otázku Sputnika a odkázala, že všetky informácie o produkcii spoločnosti sú umiestnené na internetových stránkach spoločnosti. Viac k tomu údajne nemajú čo dodať.

2. svetová vojna je stret dvoch svetových vojenských a politických koalícií, vojna sa stala najväčším ozbrojeným konfliktom v histórii ľudstva.

Zúčastnilo sa jej 62 štátov zo 73, ktoré v tom čase existovali. Bojové akcie prebiehali na území Európy, Ázie, Afriky i vo vodách oceánov. Je to jediný konflikt, pri ktorom boli použité jadrové zbrane. Členmi víťaznej protihitlerovskej koalície boli ZSSR, Veľká Británia, USA, Čína, Francúzsko, Poľsko, Československo a ďalšie štáty.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *