V USA sa stala starostkou lezba. Odkazuje: "Dnes sa pozerá veľa malých detí a vidia počiatok niečoho odlišného" - MAGAZÍN 1
Slovensko Zo sveta

V USA sa stala starostkou lezba. Odkazuje: “Dnes sa pozerá veľa malých detí a vidia počiatok niečoho odlišného”

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Novou starostkou Chicaga sa v utorok stala Afroameričanka Lori Lightfootová, ktorá sa nijako netají svojou lesbickou orientáciou. Pôvodne táto demokratka nebola považovaná za favoritku, ale nakoniec v druhom kole porazila ďalšiu černošku Toni Preckwinklovú, uviedla BBC a denník The Guardian.

Lightfootová oslávila víťazstvo so svojou ženou a dcérou: “Dnes sa pozerá mnoho malých dievčat a chlapcov. Pozerajú sa na nás. A vidia počiatok niečoho veľmi odlišného, “povedala.

Päťdesiatšesťročná Lightfootová vyhrala, aj keď nikdy nezastávala žiadnu volenú funkciu. Advokátka však pôsobila v orgáne dohliadajúceho na činnosť polície, ktorý bol ustanovený po tom, čo policajt zabil 17 ročného Laquana McDonalda a zbor sa to pokúsil ututlať. Potom pôsobila priamo v polícii, kde sa zamerala na zníženie policajného násilia a na zníženie zločinov spáchaných strelnými zbraňami. Tam už bol jej postup kritizovaný ako nedostatočný.

Keď vlani oznámila kandidatúru, podarilo sa jej získať najviac peňazí, lenže do kampane potom vstúpili oveľa skúsenejší politici, takže jej šance klesali. V januári však bol obvinený významný chicagský politik Ed Burke z korupcie a vydierania. Štyria významní kandidáti s ním boli úzko spojení, čo otvorilo dvere Lightfootovej, ktorá bojovala proti korupcii.

zdroj: novinky.cz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *