V Ukrajine schválili zákon o povinnej kastrácii pedofilov - MAGAZÍN 1
Slovensko

V Ukrajine schválili zákon o povinnej kastrácii pedofilov

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Poslanci v ukrajinskom parlamente schválili vo štvrtok nový zákon, ktorý zavedie povinnú chemickú kastráciu odsúdených pedofilov. Informovala o tom spravodajská stanica Rádio Slobodná Európa.

Kastrácia bude prebiehať bez chirurgického zásahu za pomoci injekčnej chemickej látky, ktorá na určitý čas otupuje libido. Chemická kastrácia by sa však nemala sťahovať na osoby mladšie ako 18 a staršie ako 65 rokov.

Okrem povinnosti odsúdeného podstúpiť chemickú kastráciu zákon stanovuje trest odňatia slobody na 15 rokov za pohlavné zneužitie maloletej osoby a päť rokov za obscénne správanie s účasťou maloletej osoby.

Zákon by mal vstúpiť do platnosti deň po tom, ako bude zverejnený v štátnych médiách.

Povinná chemická kastrácia pedofilov je uzákonená v mnohých krajinách vrátane Británie, Dánska, Francúzska, Izraela, Kanady, Kazachstanu, Nemecka, Nórska, Spojených štátov a Švédska.

V Rusku je chemická kastrácia odsúdených osôb od roku 2012 možná, avšak len s ich súhlasom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *