Zo sveta

V Ukrajine posprejovali slovenský konzulát. Chcú vymeniť Slovensko za Krym

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

V ukrajinskom meste Charkov niekto nastriekal na budovu slovenského honorárneho konzulátu nápis „Vymeníme Slovensko za Krym“, odkazujúci na výrok premiéra Igora Matoviča o výmene Zakarpatskej Ukrajiny za ruskú vakcínu Sputnik V.

Neznámi ľudia posprejovali budovu slovenského konzulátu na Ukrajine v meste Charkov. Informovala o tom v piatok regionálna webová stránka Status Quo (sq.com.ua).

Na budove sa objavil nápis „Vymeníme Slovensko za Krym“, odkazujúci na výrok slovenského premiéra Igora Matoviča o výmene Zakarpatskej Ukrajiny za ruskú vakcínu Sputnik V, ktorý na Ukrajine vyvolal pobúrenie.

Igor Matovič v utorkovej relácii Rádia Expres na otázku, čo sľúbil Ruskej federácii za nákup vakcíny Sputnik V, so žartom odvetil: „Zakarpatskú Ukrajinu.“ K tomu následne dodal: „Nič som nesľuboval… len som sa snažil zabezpečiť vakcínu.“