V Turecku upiekli Putinovi špeciálne pečivo, ako vďaku za dodanie protiraketového systému S-400 - MAGAZÍN 1
Slovensko Zo sveta

V Turecku upiekli Putinovi špeciálne pečivo, ako vďaku za dodanie protiraketového systému S-400

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Slávny turecký kuchár Hasan Adjara poslal ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi tradičnú tureckú špecialitu – pečivo burek. Tým vyjadril svoju vďačnosť za dodávky ruských protilietadlových raketových systémov S-400 do Turecka.

Na záberoch z tureckej Bursy Adjara pečie burek. Kuchár pripravil burek so špenátovou náplňou a poslal ho v sobotu lietadlom do Moskvy. Pekár vysvetlil výber náplne tým, že vydrží veľa rokov a je užitočný pre zdravie.

K tomu dodal, že podľa svojich skúseností môže povedať, že tento burek bude čerstvý až desať dní.

Burek bol pripravený dva dni pred tretím výročím pokusu o prevrat v Turecku, ktorý prebehol 15. júla v roku 2016. Adjara poznamenal, že je to pre Turecko veľmi dôležitý deň.

“Blíži sa výročie 15. júla. Veľmi významné a to, že naša krajina dostala od Ruska S-400, je pre našu ochranu nesmierne dôležité. Preto sme sa rozhodli poslať burek ruskému vodcovi, aby sme vyjadrili svoju vďačnosť. “V prípade, že burek nebude Putinovi však dodaný, pozval Adjara prezidenta Ruska do svojej reštaurácie, aby mohol ochutnať pečivo priamo na mieste.

“Ak sa náš burek k nemu nedostane, rád by som ho upiekol tu. Viem, že pán Putin požiadal nášho prezidenta, aby ho vzal do reštaurácie v Istanbule. Rád by som ich pozval sem, “uviedol turecký kuchár.

Dodávky S-400 do Turecka

S-400 Triumph je moderný protilietadlový raketový systém určený na likvidáciu lietadiel a rakiet. Môže byť tiež použitý proti pozemným cieľom. Jeho dosah je 400 kilometrov, dokáže zničiť ciele v nadmorskej výške až 30 kilometrov.

Turecko sa stalo treťou krajinou po Bielorusku a Číne, kam Moskva dodáva Triumfy. Čoskoro sa k nim pravdepodobne pridá India.

Zdroj: ruptly.tv

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *