V tieni konfliktu s Iránom sťahujú USA vojakov k ruskej hranici! - MAGAZÍN 1
Slovensko Zo sveta

V tieni konfliktu s Iránom sťahujú USA vojakov k ruskej hranici!

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Oči celého sveta sú zamerané na konflikt medzi Spojenými štátmi a Iránom, pretože v skutočnosti hovoríme o možnej vojne, napísal Business Insider.

Ale nepodceňujte ďalší “sud s prachom” v Baltskom mori, odporučil autor článku. Sily NATO sa totiž zhromažďovali pri ruských hraniciach, aby vykonali rozsiahle cvičenia.

Na Zemi sú optimisti, ktorí chcú zjednotiť všetkých a žiť v slobodnom svete bez hraníc a vojny, rovnako ako pesimisti, ktorí vidia nebezpečenstvo a nepriateľov všade, napísala nemecká verzia Business Insider. A súdiac podľa správ, zdá sa, že teraz sú to tí druhí, ktorí majú prevahu.

Spojené štáty a Čína vedú divokú obchodnú vojnu, konštatoval autor článku. Iránske špeciálne sily zostrelili americký dron. V reakcii na to nariadi Biely dom letecký úder na vojenské základne v Teheráne, ale v poslednej chvíli lietadla stiahol. Samozrejme, všetky ostatné udalosti “boli v tieni” krízy v Perzskom zálive, poznamenal autor, pretože Spojené štáty a Irán sú v skutočnosti na pokraji vojny.
 
Nepodceňujte však druhý “sud s prachom” v Baltskom mori, pretože v tejto oblasti existuje konfrontácia medzi dvoma najväčšími jadrovými mocnosťami sveta. NATO stiahlo jednotky k ruským hraniciam, aby vykonalo cvičenie za účasti 18 členských krajín aliancie. Jednalo sa o 8 600 vojakov, 50 lodí, 36 vojenských lietadiel a dve ponorky. Po dvoch týždňoch manévre skončili.

Od počiatku udalostí na Kryme v roku 2014 sa vzťahy medzi oboma krajinami ochladili. Washington obviňuje Moskvu z expanzívnych zámerov. Kremeľ vytýka Američanom, že sa snaží obkľúčiť Rusko.
 
V tomto roku vykonávala manévre 2. flotila US Navy, pokračuje nemecká publikácia. Spoločne so spojencami rozvíjala zručnosti proti nepriateľským mínam, ponorkám a leteckým útokom. Odborníci sa domnievajú, že Rusko má najväčší arzenál námorných mín na svete. Odhaduje sa, že sa jedná o štvrť milióna.
 
“Potrebuje však NATO skutočne vykonávať vojenské cvičenia v Baltskom mori?” Spýtal sa autor článku. Aliancia tvrdí, že “áno”. “Baltské more má pre alianciu zásadný strategický význam,” povedala hovorkyňa organizácie NATO Oana Lungescu. Zdôraznila, že cvičenia nie sú namierené proti žiadnej konkrétnej krajine. “Rusko sa na to musí pozerať úplne inak,” dodala.

Ďakujeme, že čítate Magazín 1! Podporujete tak správy, ktoré sa v médiách hlavného prúdu ukazujú len zriedka. Každým zdieľaním našich článkov nás podporíte.

businessinsider.de

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *